Kom och känn decembermyset när vi har vårt fina luciatåg nu på onsdag. Drick lite glögg, ta en pepparkaka och ät risgrynsgröt, men framförallt, lyssna på vår luciasång!

Tid och plats? Luciatåget genomförs i Te-C, fiket. Första passet: kl 10:00.   Andra passet: kl 12:00.

OBS. Du är välkommen att titta när och om du har tid, men detta är alltså inte schemabrytande aktivitet. Respektera tiderna!

Kom ihåg! Klockan 10.00 respektive  klockan 12.00 så startar luciatåget! Då ska alla som ska lyssna hunnit samlas inne i TC, och där lämnat plats för luciatågets entré. Den som kommer senare för att lyssna till uppträdandet går inte in i lokalen under pågående sång – detta med respekt för oss som tränat på sången och alla som vill lyssna i lugn och ro. Låt oss hjälpas till med detta!

Välkommen, med varma hälsningar från kören